WooCommerce Havale & Taksit Bildirimi

WooCommerce Havale & Taksit Bildirimi

WooCommerce dünya çapında e-ticaret yapmak isteyen her seviyedeki işletme için ücretsiz e-ticaret altyapısını sunar. Dünyaca ünlü ve herkes tarafından iyi bilinen WordPress sistemi üzerine bir eklenti olarak kurulur. Bu kurulum sonrasında WordPress sisteminiz ürünler veya hizmetler satabileceğiniz bir e-ticaret platformu haline gelecektir. Bununla birlikte malum bir e-ticaret işinde bir çok özelleştirme alanı mevcuttur. WooCommerce size temel bileşenlerle iş akışını kurabileceğiniz bir alt yapı sunar. Ancak mevcut özelleştirmeler için bir çok eklenti seçeneğiniz halen mevcuttur. Örneğin Solokod tarafından geliştirilmiş olan SüratKargo eklentisi sayesinde kargo sürecinizi bir otomasyona dönüştürüp tüm sürecin otomatik bir şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz. SüratKargo entegrasyonu sayesinde sipariş takip kodu otomatik olarak müşteriye iletilir ve kargo teslimatı sonunda sipariş durumunuz otomatik olarak teslim edildi pozisyonuna getirilir. Böyle siz satış ve pazarlama süreçlerine odaklanırken SüratKargo eklentisi kargonuzu başarıyla yönetir. Bununla birlikte eklentinin yetersiz geldiği yerlerde bir çok WordPress ve WooCommerce profesyonelinden yardım alarak çözümler üretebilirsiniz.

E-ticaret sistemide dahil olmak üzere yazılım sistemleri organik sistemlerdir. Yani sürekli bir değişim ve dönüşüm içindedirler. Yeni özellikler eklenir, yeni olanaklar sağlanır, eski bir takım özellikler devre dışı bırakılır vs. bundan dolayı tüm yazılım sistemleri gibi kendi e-ticaret platformunuz içinde sizinle çalışacak bir teknik profesyonele ihtiyacınız vardır. Her nekadar WooCommerce eklentileri ile bir çok işi kendiniz hallediyor olsanız bile bu eklentinlerin daha verimli ve doğru kullanımı ve mağazanızdan daha fazla performans almak için bir profesyonel desteği ile yola devam etmek uzun vadede size çok daha büyük kazançlar sağlayacaktır.

Havale indirimi göstermeliyim!

WordPress ve özellikle WooCommerce tarafında Solokod olarak müşteri ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmeler yapıyoruz. Bize ulaşan ve takı ürünleri satışı yapan değerli müşterimiz ByTuse e-ticaret sitesinin sorunu havale ile yapılan ödemelerde uyguladıkları indirim tutarının müşteriye gösterilmesiydi. Bu önemlidir, indirim gibi müşterinin aksiyon almasını sağlayabilecek detaylar dikkatli ve doğru bir şekilde eksiksiz olarak kurgulanmalıdır. Bunu yapabilecek bazı eklentiler olmasına rağmen sisteme entegre olan daha performaslı bir çözüm olarak kendi geliştirmemizi yaptık.

Bu geliştirme sayasinde hem eklentiye göre daha esnek ve özelleştirilebilir bir kullanım sağladık, hem de sadece ilgili işe odaklı ve çok daha az kod kümesi sayesinde çok daha fazla performaslı ve sistem yükünü minimuma indiren bir çözüm uygulamış olduk. Bununla birlikte buradaki önemli konulardan bir tanesi ise varyantlı ürünlerde kullanıcı tarafından yapılan farklı seçimlerde havale ve taksit bildirim sisteminin hatasız ve pürüzsüz bir şekilde çalışması önemliydi. Kullanıcı yapılan her seçim sonrasında sistem hızlı ve hatasız bir şekilde tepki verebilmeliydi. Hatta bir seçenek seçilmediğinde sistemde başlanğıç değerlerine sorunsuz bir şekilde dönebilmeliyidi. Tabi ki bu kusursuz süreç için yoğun bir çalışma yaptık. Sonuçta istediğimiz gibi pürüzsüz ve hatasız deneyimi elde etmeyi başardık. Bir profesyonel ile çalışmanın belkide en büyük faydası ağır aksak değil tam ve pürüzsüz çalışan çözümlere ulaşabilmektir.

Sonuç olarak sizinde bir WooCommerce e-ticaret mağazanız varsa ve bunun geliştirilmesi ve sürdürülmesi noktasında profesnoyel bir destek istiyorsanız bu konuda uzman arkadaşlarla birlikte çalışmanız hem sizin hemde işletmenizin menfaatine olacaktır.

zafer avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir