Kasa: başka bir gelir-gider takibi

Kasa: başka bir gelir-gider takibi

WordPress çıkış yaptığı 2004 yılından bu tarafa bir çok yeni özellik ve beceri geliştirdi. Ancak bunlardan en önemlisi hangisi diye düşündüğünüzde sanırım en etkili ve bugün WordPress uygulaması dünya çapınta kullanılabilir hale getiren eklenti sistemi özelliği oldu. Eklenti sistemi sayesinde WordPress uygulamayı seven ve kullanan bir çok geliştiririciye kendi istekleri doğrultusunda WordPress’i genişletme ve özelleştirme imkanı tanıdı. Bunun yanında çekirdek kodları minimize ederken özellik ve beceri yönünenden WordPress uygulaması mümkün olduğunca büyük bir ölçüde genişledi.

Eklenti sistemi WordPress sistemini öyle farklı alanlara taşıdı ki basit bir blog uygulaması olan WordPress’i eklentiler kullanarak bir randevu-rezervasyon sistemi, veya tam teşekküllü bir stok takip sistemi yada gayet güzel özellikleri olan bir CRM uygulamasına dönüştürmek mümkün oldu. Bununla birlikte eklenti geliştiricileri kendi alanlarına odaklandıkları için zamanla bu eklentiler çok profesyonel ve kullanışlı hale gelmeye başladı. Örneğin WooCommerce ile bu sistem bir e-ticaret sistemi haline gelirken, birbirinden güzel SEO eklentileri sayesinde seo alanında WordPress’i hatırı sayılır bir konuma yükseltti.

WordPress üzerinden gelir-gider takibi yapabilimek için geliştirmiş olduğum eklentiyi yazının altında bulunan bağlantıdan indirip sisteminize kurararak kullanmaya başlayabilirsiniz.

zafer avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir